TETRA Test GH + KH 10 ml

Kód: 544.01
269 Kč
Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
8.10.2021

Testovací souprava celkové a karbonátové tvrdosti sladké i mořské vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Testovací souprava celkové a karbonátové tvrdosti sladké i mořské vody.

Celková tvrdost vody ovlivňuje přímo organické funkce ryb, rostlin a mikroorganismů např. rybí pokožku, žábry a potěr. Test GH je vhodný pro testování vody ze sladkovodních akvárií a zahradních jezírek, ale i pro mořská akvária. Celková tvrdost vody v mořských akváriích má vysokou hodnotu - asi 300o dH. Celková tvrdost (GH) vody je hodnota rozpuštěných solí kalcia a magnesia. Tyto soli mají přímý vliv na metabolismus ryb, rostlin a mikroorganismů. O vodě s vysokým obsahem těchto solí se hovoří jako o tvrdé a o vodě, která má obsah solí nízký jako o měkké. Pro většinu sladkovodních rybek je optimální hladina GH mezi 6 - 16o dH.

Karbonátová tvrdost (KH) je stanovena obsahem karbonátů a bikarbonátů. Tato hodnota je obzvláště důležitá, protože je na ní závislá hodnota pH. Hodnota KH je měření schopnosti vody zabraňovat poklesu hodnoty pH. Dostatečná hodnota karbonátové tvrdosti zamezí nebezpečnému snižování pH a nadměrnému okyselení vody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.